#PCC #CashPooling
- Wysłane przez Patrycja Szewczyk
- Data 6 kwiecień 2022
Czynności dokonane w ramach umowy cash poolingu, dotyczące zarządzania wspólną płynnością finansową nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tak stwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 1 kwietnia 2022 r., znak sprawy: 0111-KDIB2-3.4014.61.2022.1.JKU.
Organ uznał, że skoro zawarcie umowy Cash poolingu nie zostało wymienione w ustawowym katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych a czynności tego typu nie można zakwalifikować, jako umowy pożyczki czy też innej czynności tym katalogiem objętej, to tym samym - z powyższych przyczyn - czynności dokonywane w ramach umowy cash poolingu dotyczące zarządzania wspólną płynnością finansową nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych; nie mieszczą się bowiem w katalogu czynności ściśle wymienionych jako podlegające opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Zatem kompleksowa usługa zarządzania płynnością finansową (umowa cash poolingu) oraz świadczone w jej ramach czynności nie podlegają i nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Może Ci się spodobać
slimvat czeka na podpis Prezydenta
2
grudzień
2020
Tarcza 2.0 to dużo szumu, a zmian jak na lekarstwo
7
kwiecień
2020